Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Maj.2020, 18:29
Za bezbednu vožnu obavezan servis bicikla
Ukoliko još uvek niste sredili svoj bicikl, moguće je da ćete na njegov servis čekati i do dve nedelje, budući da majstori imaju pune ruke posla.
Toplije vreme smo dočekali s nestrpljenjem kako bi provozali krug biciklom kroz grad ili prirodu, ali pre nego što ga provozamo, neophodno je da proverimo njegovu ispravnost. Kada ustanovimo da su gume naduvane, lanac podmazan, a kočnice ispravne, možemo da započnemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vožnju, pa put pod točkove.
I pored toga što zbog vanrednog stanja sezona kasni mesec dana, u servisima za bicikle kažu da se posao polako normalizuje.
"U zadnjih nekoliko dana je sve prošlo kroz radnju što je moglo da se desi, tako da ovaj, najčešće su možda gume, kočnice, i ti neki sezonski servisi to je ono što sada ljudi najviše traže od opreme stvarno svašta kupuju sedišta nova, lampe katance, kacige, rukavice, nove gume, mislim stvarno stvašta", kaže Nikola Terzić iz Cikloteke.
Briga o dvotočkašu je neophodna, kako bi što duže bio funkcionalan što podrazumeva redovno održavanje lanca i guma. Ukoliko se biciklista ne snalazi u rešavanju komplikovanijih mehaničkih kvarova, bicikl je potrebno odvesti na servis.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






