PL - Bornmut prekinuo crnu seriju na Bridžu, Kanarinci zaustavili Lisice! (video)

Izvor: Sportske.net, 14.Dec.2019, 19:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PL - Bornmut prekinuo crnu seriju na "Bridžu", "Kanarinci" zaustavili "Lisice"! (video)

Lester - Norič 1:1 (1:1)

Prekinut je sjajan niz "Lisica" i to na "King Pauer" stadionu.

Nakon osam vezanih pobeda ekipu Brendana Rodžersa je zaustavio Norič.

Poveli su "Kanarinci" u 26. minutu, strelac je bio Temu Puki.

Ipak, samo 12 minuta kasnije, Lester dolazi do izjednačenja, nakon kornera Medisona najbolje skače Vardi, šutira glavom sa prve stative, a Krul u pokušaju da sačuva >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << mrežu gura loptu u nju, 1:1.

U nastavku hrpa prilika pred golom "Kanarinaca", najpre je Vardija zaustavila stativa, da bi ga potom u situaciji jedan na jedan zaustavio i Krul.

Pretio je potom i Ndidi, pored gola, da bi u 72. minutu novi pokušaj Vardija uspeo da ukroti holandski čuvar mreže.

Fudbaleri Lestera su tom prilikom tražili i penal, aktivirao se VAR, ali nije bilo materijala za najstrožu kaznu.

U samom finišu šansa za Barnsa, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca, ostalo je 1:1.

Čelsi - Bornmut 0:1 (0:0)

Fudbaleri Bornmuta su prekinuli niz od pet poraza i to pobedom na "Stamford Bridžu".

Pretio je Čelsi preko Maunta, Ejbrahama, Vilijana i Pulišića, ali je napadačima "Plavaca" nedostajalo i malo sreća, ali je i Remsdejl imao svoje veče.

Veliku šansu imali su "Plavci" u 73. minutu, kada je Emerson sa par metara tukao glavom, ali je Remsdejl nekako uspeo da interveniše i sačuva mrežu.

Stigla je i svojevrsna kazna za ovaj promašaj domaće igrače, igrao se 84. minut kada je Gosling doneo prednost "Trešnjicama".

Do kraja nije bilo promene rezultata, vrlo važan trijumf za ekipu Edija Haua, ali i pokazatelj da je Lampardov Čelsi u krizi.

Šefild junajted - Aston Vila 2:0 (0:0)

Duel povratnika u najviši rang pripao je sjajnim "Blejdsima".

U prvom delu nije bilo golova, da bi u 50. minutu Džon Flek doneo prednost domaćem sastavu, na asistenciju Lundstrama.

Igrao se 73. minut kada je Flek postigao još jedan pogodak, asistirao mu je Mekgoldrik.

Samo šest minuta kasnije penal za goste, ali Griliš nije uspeo da ga realizuje, pogodio je prečku.

Do kraja je Šefild mogao da slavi i ubedljivije ali je Hiton zaustavio Mekgoldrika.

Barnli - Njukasl 1:0 (0:0)

Očekivano tvrdo na "Tarf Muru", a domaćin je slavio golom Vuda u 58. minutu utakmice.