Alaves i Leganes remizirali

Izvor: B92, 14.Dec.2019, 00:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Alavesa i Leganesa odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 17. kola prvenstva Španije.

Alaves ni treći put zaredom nije uspeo da upiše pobedu, dok je Leganes posle trijumfa nad Seltom od 3:2 sada stigao do boda.

Gosti su prvi došli do pogotka i to u 43. minutu. Kevin Rodrigez je prošao po levoj strani i centrirao, a Danac Martin Brajtvajt uklizao i sa pet metara sproveo loptu u mrežu Alavesa.

Bio je to njegov četvrti pogodak u La Ligi ove >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone, baš kao što je bio i strelcu izjednačujućeg gola za Alaves, Hoseluu.

Domaćin je do boda stigao u 81. minutu. Posle kornera sa desne strane stvorila se velika gužva, nastao je pravi karambol u kaznenom prostoru, a najbolje se snašao Hoselu koji je reagovao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

U narednom kolu, Alaves 21. decembra gostuje Barseloni dok Leganes dan kasnije dočekuje Espanjol.