Liverpul u 99 do pobede; Petrović dva puta savladan u remiju Čelsija

Izvor: B92, 02.Mar.2024, 18:59

Liverpul u 99' do pobede; Petrović dva puta savladan u remiju Čelsija

Fudbaleri Čelsija odigrali su nerešeno 2:2 u gostima kod Brentforda, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Čitav meč među stativama, za "plavce" proveo je srpski internacionalac Đorđe Petrović.

On je loptu iz mreže vadio u dva navrata, najpre u 50. minutu, kada je pogodio Rasmusen, a potom i u 69, kada je precizan bio Visa.

Čelsi je do početka drugog poluvremena imao prednost, zahvaljujući pogotku Džeksona u 35. minutu, ali je u finišu spasavao živu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << glavu, a do boda je stigao u 83. posle gola Disasija.

Tim Maurisija Poćetina je 11. na tabeli sa 36 bodova, dok je Brentford 15. sa 26 poena.

U istom terminu, Liverpul je savladao Notingem Forest na strani (1:0).

Liverpul je imao znatno više pokušaja od rivala, ali samo jedan u okvir gola, koji je branio Sels.

Činilo se da je poslednju šansu da nešto promeni imao Njunjes u petom minutu nadoknade vremena, međutim, Urugvajac je dobio još jednu šansu.

Igrao se deveti minut "produžetka", kada je uspeo da na centaršut Mekalistera postigne pobedonosni gol.

"Redsi" su prvi na tabeli sa 63 boda, četiri više od Sitija, uz meč više, dok su "šumari" 17. sa 24 poena i predstoji im borba za opstanak.

Fudbaleri Totenhema su savladali Kristal Palas posle preokreta (3:1), u malom londonskom derbiju.

Gosti su poveli preko Ezea u 59. minutu, da bi "pevci" u finišu, u roku od samo 10 minuta stigli do pobede.

Prvo je pogodio Verner u 78, potom Romero u 80, da bi tačku na ovaj susret stavio Son u 88. minutu.

Totenhem je peti na tabeli sa 50 bodova, dok je Palas 14. sa 28 poena.

Njukasl je na svom terenu bio siguran protiv Vulverhemptona – 3:0.

Isak u 14, odnosno Gordon u 33. nagovestili su trijumf "svraka", da bi Livramento u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena postavio konačan rezultat.

Njukasl je na tabeli pretekao upravo "vukove", koji su 10. sa 38 poena, dva mesta i dva boda iza crno-belih.

Fulam, za koji je 88 minuta na terenu proveo Saša Lukić, slavio je protiv Brajtona, takođe, ubedljivo – 3:0.

Strelci su bili Vilson u 21, Rodrigo Munis u 32, te Traore u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Vest Hem je kao gost savladao Everton posle preokreta u drugom delu meča (3:1).

"Karamele" su povele u 56. preko Beta, koji je u 45. promašio i penal, ali su "čekićari" preokrenuli preko Zume u 62, Součeka u 91. i Alvaresa u 96. minutu.