Lafajet: Atmosfera oduzima dah

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Okt.2010, 03:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lafajet: Atmosfera oduzima dah

Oliver Lafajet je šutirao iz igre 15–4. Ali kakva četiri koša su to bila. Ključna. Pobednička.
Prvo trojka, pa ukradena lopta, plus dva zlata vredna pogotka sa poludistance... Još četiri asistencije. Momak iz Luizijane je u tom trenutku i definitivno postao pojačanje Partizana MTS.
A kada smo ga posle meča pitali za utiske >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << sa utakmice, umorno lice se ozarilo:
– Navijači su ludi. O, moj Bože! Ovo nikako nisam očekivao. Gledao sam atmosferu na Ju–tjubu, sve mi se svidelo, ali kada dođeš ovde... Ovde se igra neka potpuno druga košarka. Sve što radiš je za navijače koji te ovako podržavaju – oduševljeno je govorio Lafajet.
Da li je ambijent uticao na Vaš grč sa početka duela?
– Kada ovde izađeš na parket, prvi je zadatak da se smiriš i koncentrišeš, jer ti sve oduzima dah. Ne smeš da dozvoliš da te emocije ponesu, moraš da kontrolišeš svoju ekipu.
U ključnim trenucima je ekipa pokazala jak karakter?
– Ovo je grupa sjajnih momaka. Još nam nedostaje jedan igrač, nismo se još potpuno uigrali, tako da ćemo samo biti još bolji. Trener radi sjajan posao, gura nas napred, izvlači iz nas maksimum.
U finišu ste preuzeli odgovornost. Da li ste spremni za tu ulogu?
– Kako da ne. Volim pritisak. Saigrači su me podržavali, bili smo sjajan tim. Volim da igram ovu igru.
Šta se desilo sa zakucavanjem kada je lopta izašla iz obruča?
– Pa njihov igrač je udario loptu sa donje strane. Nisam znao da to može da se radi ovde.
Mi to nismo videli, ali naravno da ne može – odgovorili smo Lafajetu.
– Ne može? Šta je onda gledao sudija. Sve vreme sam mislio u sebi: „Kako to može da uradi?!“ Ali, pobedili smo, zato neću da se žalim – smejao se Lafajet.
M. Nešović
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Lafajet: Navijači su ludi, Jutjub to ne može da dočara

Izvor: Blic, 29.Okt.2010

Novi organizator igre košarkaškog kluba Partizana Oliver Lafajet ostao je potpuno zatečen atmosferom u hali Pionir tokom utakmice sa Himkijem u kojoj su crno-beli rezultatom 72:68 došli do prve ovosezonske pobede u Evroligi..."Navijači su ludi. O, moj Bože! Ovo nikako nisam očekivao. Gledao sam...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.