Navijači Novog Pazara divljali, a fudbaleri slavili u derbiju kola

Izvor: B92, 07.Okt.2023, 18:54

Utakmica 11. kola Superlige Srbije između Novog Pazara i Vojvodine, koja je bila prekinuta u 10. minutu, završena je rezultatom 3:1 u korist kluba sa Jošanice.

Do prekida je došlo jer je golmana domaće ekipe Nikolu Mirkovića pogodila petarda, a meč nastavljen je posle polučasovne pauze.

Sudija Srđan Jovanović je odmah posle incidenta prekinuo meč, povukao igrače ka tunelu, da bi u međuvremenu tražio da se isprazni deo tribine gde se nalazi "Torcida", grupa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << navijača Novog Pazara.

Jovanović je zatim odlučio da povuče timove u svlačionice, jer je smatrao da igračima nije garantovana bezbednost.

Posle polučasovne pauze, kad je ispražnjena tribina sa koje su doletele eksplozivne naprave, utakmica je nastavljena.

Kada se to desilo, u prvom poluvremenu su timovi bili van ritma, a duel je rešen u drugom delu.

Konkretno, u 56. minutu kada je Portugalac Rafael Floro doneo vođstvo Novom Pazaru.

Tu je meč bio prelomljen, a pečat je stavio Nikola Karaklajić golom za 2:0 u 76. minutu.

Kao da se tek tada rasplamsala borba, posebno kada je Aleksa Vukanović u 82. minutu vratio Vojvodinu u život.

Ipak, nada je kratko trajala, jer je tri minuta kasnije Adešina postavio konačnih 3:1.

Pazarci su ovim trijumfom skočili na 8. mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, dok je Vojvodina na jednom mestu iznad sa bodom više.