Predsjednik Srpske danas se sastaje sa Lavrovom

Izvor: Cafe.ba, 19.Jun.2015, 09:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsjednik Srpske danas se sastaje sa Lavrovom

SANKT PETERBURG - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji u Sankt Peterburgu učestvuje na 19. Međunarodnom ekonomskom forumu, danas će se sastati sa ministrom inostranih poslova Rusije Sergejom Lavrovom.

Dodik će se sa Lavrovom sastati oko 11.00 časova /12.00 po ruskom vremenu/ kada će ga upoznati o situaciji u vezi sa novom rezolucijom o Srebrenici koja se pokušava nametnuti Savjetu bezbjednosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Cafe.ba << UN.

"Očekujemo, kao i do sada, razumijevanje Rusije i shvatanje situacije vezano za upravo ta globalna politička pitanja. Rusija je važan garant Dejtonskog sporazuma, zemlja bez čijeg učešća u konsenzusu nema rješenja i mi poštujemo dosadašnju poziciju Rusije koja se uvijek zasnivala na poštivanju Dejtonskog sporazuma i svega onoga što on sam podrazumijeva", rekao je Dodik.

Predsjednik Srpske je sinoć u telefonskoj izjavi Srni rekao da je o ovome upoznao i predstavnike političkog života ove regije.

"Iznio sam stav da to nije u redu i da nije u skladu sa onim što mi očekujemo. U svakom slučaju, ljudi ovdje to razumiju", rekao je Dodik.

Dodik je istakao da je apsolutno jasno da pokušaj spekulacije iz Sarajeva putem medija i nastojanja da se prikaže da Rusija ima neki poseban stav apsolutno ne stoji.

"To je vidljivo već iz demantija koji je dao sam ambasador Ruske Federacije u BiH Petar Ivancov", rekao je Dodik.

On je istakao da je i ove godine imao čast da bude pozvan na 19. Međunarodni ekonomski forum, koji se održava pod pokroviteljstvom predsjednika Ruske Federacije Vladimira Putina.

"Danas će plenumom predsjedavati ruski predsjednik Vladimir Putin i to će biti prilika da se sretnemo na marginama skupa i porazgovaramo o nekim pitanjima", rekao je Dodik.

Predsjednik Srpske očekuje da će skup trajati oko pet časova, nakon čega će se sresti sa mnogim učesnicima ovog foruma.

"Ovdje su predstavnici različitih država i vlada, a Republika Srpska ima status i tretman s puno uvažavanja. To je meni kao predsjedniku prilika da sa mnogima popričam i upoznam ih o situaciji u Republici Srpskoj", rekao je Dodik.

Nastavak na Cafe.ba...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Cafe.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Cafe.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.