Danas i sutra veći broj vozila na drumovima

Izvor: Blic, 01.Avg.2010, 17:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas i sutra veći broj vozila na drumovima

Na putevima koji vode ka Crnoj Gori, Makedoniji, Bugarskoj i Mađarskoj zbog turističke sezone i smene turista, danas i sutra očekuje se veliki broj vozila.

Prema podacima Auto moto saveza Srbije (AMS S), na važnijim i frekventnijim putevima u našoj zemlji, saobraćaj je umerenog inteziteta, dok je pojačan na delu Ibarske magistrale koji vodi ka Crnogorskom primorju i na deonici autoputu E-75, Horgoš-Niš.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja od 30-45 minuta, osim na prelazu Horgoš gde se, prilikom ulaska u našu zemlju, čeka do 45 minuta.

Na izlazu iz Srbije su duža zadržavanja od pola sata, ali se kod Mađara putnička vozila zadržavaju do 60 minuta.

Na prelazima Kelebija i Bački breg vozila čekaju na prelaz do 30 minuta.

Kod prelaza Preševo čeka se od 60 do 90 minuta na ulazu u Makedoniju, dok su u suprotnom smeru zadržavanja do 45 minuta.

Na naplatnim stanicama zadržavanja su 15 do 20 minuta za putnička vozila.

U AMS S ističu da povoljne vremenske prilike omogućavaju nesmetano obavljanje saobraćaja, koji je na važnijim i frekventnijim putevima umerenog inteziteta.

Građane koji kolima nameravaju da putuju u inostranstvo kod sebe moraju imati zeleni karton, koji se kupuje u osiguravajućoj kući koja je izdala polisu osnovnog osiguranja i međunarodnu vozačka dozvolu - neophodnu u većini zemalja Evropske unije.

Ako vlasnik nije u autu ili je vozilo u vlasništvu lizing kuće ili pravnog lica, potrebna je i dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu, napomenuli su u AMSS-u.
Pogledaj vesti o: Ibarska magistrala

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.