Izvor: B92, 11.Okt.2015, 17:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hamilton prestigao Senu: Poseban dan za mene
Vozač Mercedesa Luis Hamilton rekao je da je srećan pošto je po broju pobeda u Formuli 1 pretekao svog idola Aertona Senu.
Hamilton je pobedio u trci za Veliku nagradu Rusije u Sočiju i ostvario 42. pobedu u karijeri.
On se po broju pobeda izjednačio na trećem mestu sa Sebastijanom Fetela iz Ferarija, a iza njih ostao je legendarni Sena sa 41.
"Ovo je poseban trenutak za mene, prestigao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sam Aertona", rekao je Hamilton posle trke, preneli su britanski mediji.
Trku je sa pol-pozicije počeo Hamiltonov klupski kolega Niko Rozberg, koji je zbog problema sa bolidom morao da odustane u osmom krugu.
"Start je bio dobar. Veoma dobro sam krenuo. Pokušao sam da prestignem Nika, ali nisam bio dovoljno brz, pa je on ostao na prvom mestu. Bio sam uzbuđen jer smo bili tako blizu jedan drugog. Prestigao sam ga kasnije, ali možda je već tada imao problema. Niko nije imao sreće jer ga je zadesio kvar i šteta je što je Mercedes danas izgubio jedno vozilo", rekao je Hamilton.
Naredna trka biće vožena 25. oktobra u Ostinu u Teksasu za Veliku nagradu SAD. Ako Hamilton osvoji 11 bodova više od Fetela i dva više od klupskog kolege Rozberga osvojiće drugu uzastopnu šampionsku titulu, a treću ukupno.
"Izuzetno sam ponosan što sam deo ovog tima. Ekipa je obavila odličan posao", dodao je on.
Hamilton srećan zbog pobede u Sočiju
Izvor: Blic, 11.Okt.2015
Vozač Mercedesa Luis Hamilton rekao je da je srećan pošto je po broju pobeda u Formuli 1 pretekao svog idola Ajrtona Senu...Hamilton je pobedio u trci za Veliku nagradu Rusije u Sočiju i ostvario 42. pobedu u karijeri...On se po broju pobeda izjednačio na trećem mestu sa Sebastijanom Fetela iz...










