U Alžiru protesti zbog visokih cena hrane

Izvor: Blic, 06.Jan.2011, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Alžiru protesti zbog visokih cena hrane

ALŽIR - Drugog dana nereda u Alžiru, demonstranti su danas, ogorčeni zbog porasta cena hrane i visoke nezaposlenosti, na ulicama glavnog grada pljačkali radnje, palili gume i rušili ulične znakove.

Iznad radničkog naselja Bab el Ued, kružili su helikopteri, a policija je blokirala ulice kako bi sprečila da se neredi prošire.

U sinoćnjim neredima, mladi demonstranti zapalili su stanicu policije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prodavnicu automobila Reno i još nekoliko zgrada, a policija je uzvratila suzavcem kako bi se odbranila od kamenica.

Demostranti su danas nastavili sa neredima, a nasilje se proširilo i na naselje El Harač.

Neredi su izbili posle sinoćnje večernje molitve muslimana, pošto su prethodnih dana skočile cene mleka, šećera i brašna i zbog nezadovoljstva ekonomskom situaciom u zemlji. Neredi zbog visokih cena hrane izbili su ove nedelje i u alžirskom primorskom gradu Oran.
Pogledaj vesti o: Renault

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.