Izvor: B92, 02.Apr.2014, 10:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Volvo najavljuje unapređenja na modelima za 2015.
Kako bi zadovoljio prohteve zahtevnije klijentele Volvo će kupcima modela XC60, V70, XC70 i S80 za 2015. ponuditi niz unapređenja u okviru luksuznog paketa Inscription. Osim toga, na raspolaganju je i novi Sensus Connect multimedijalni sistem, kao i napredni motori Drive-E familije.
Inscription paket uključuje posebne presvlake od meke kože, kožom obloženu tablu s instrumentima, premijum dekorativne umetke, mekanu kožu na izbočenim površinama kao što je poleđina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sedišta, centralni naslon za ruku i naslon za glavu, a tu su i prošiveni Inscription logotip detalji.
U ponudi posebnih Inscription opcija naći će se detalji od orahovine i crni krovni tapacirung (za XC60), što, kako kažu u Volvou, treba da stvori osećaj posebne ekskluzivnosti ambijenta u kabini automobila.
Što se tiče spoljašnjosti, Inspription paket donosi tri posebne boje karoserija - Crystal boja bele perle, Electric srebrna i Ember crna (V70, XC70 i S80), uz specijalne 19-inčne točkove (V70 i S80), odnosno 20-inčne desetokrake alu felne za XC60.
Sensus Connect u svim modelima
Takođe, od modelske 2015. godine, svi Volvo modeli moći će da se opreme unapređenim multimedijalnim sistemom Sensus Connect s navigacijom, što će kupcima omogućiti da voze potpuno umrežen automobil.
Online servisi utemeljeni na "cloud" tehnologijama omogućavaju vozaču da pronađe i plati parking iz automobila, otkrije nove restorane, sluša omiljenu muziku, kao i još mnogo toga, dok HERE Location platforma omogućava navigaciju uz pomoć 3D mapa. Potpuno nova Connected Service Booking aplikacija govori vozaču kada je vreme za servis automobila i predlaže tačan termin odlaska kod ovlašćenog Volvo partnera.
Sensus Connect uključuje i moćni Premium Sound Harman Kardon audio sistem sa 5x130W pojačalom, sledećom generacijom Dirac Live softvera za unapređenje zvuka, uz mogućnost spajanja do 12 zvučnika.
Efikasniji Drive-E motori za sve modele
Od maja 2014. godine svi novi Volvo modeli moći će da budu pogonjeni motorima inovativne Drive-E familije kod kojih je postignuto značajno smanjenje emisije ugljen-dioksida.
Tako, na primer, Volvo V40 D4 sa 190 KS prosečno emituje samo 85 g/km ugljen-dioksida.
"Drive-E motori projektovani su tako da ispune očekivanja savremenih kupaca u pogledu potrošnje ili minimalnog nivoa štetnih emisija, bez kompromisa kada je reč o snazi i performansama", napominje Michael Fleiss, potpredsednik odeljenja za motore pri Volvo Car grupaciji.






