Papa se modernizuje, dobio automobil na vodonik FOTO

Izvor: B92, 12.Okt.2020, 11:02

Papa se modernizuje, dobio automobil na vodonik FOTO

Poglavaru Rimokatoličke crkve je uručen novi papamobil - Toyota Mirai, koji za pogon koristi vodonične gorivne ćelije.

Nakon nekoliko vozila sa konvencionalnim pogonom, ali i električnog automobila, papa Franja je od jednog proizvođača sada dobio i vozilo na vodonik.

U pitanju je specijalno prilagođen model Mirai japanske kompanije Toyota, auto koji za pogon koristi vodonične gorivne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ćelije, a kao nusprodukt rada izbacuje vodenu paru, tako da izduvnim gasovima neće zagađivati Vatikan i okolinu.

Automobil je poklon Biskupske konferencije Japana, a u pitanju je jedno od dva takva vozila koje je Toyota pripremila za papu prilikom posete Japanu u novembru 2019. godine.

Kao što je to uobičajeno za ovakva vozila, novi papmobil ima specijalnu platformu na zadnjem delu, sa koje će papa pozdravljati vernike prilikom vožnje.

Mirai je prvi Toyotin produkcijski model koji kao gorivo koristi vodonik. Sa punim rezervoarom može da pređe do 500 km.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Toyota pripremila poseban automobil za Papu, neće zagađivati okolinu

Izvor: Nezavisne Novine, 12.Okt.2020

Poglavaru Rimokatoličke crkve papi Franji uručen je novi papamobil - Toyota Mirai, koji za pogon koristi vodonične gorivne ćelije.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.