Srbin slupao skupoceni ferari

Izvor: Vesti-online.com, 04.Nov.2009, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbin slupao skupoceni "ferari"

Tokom probne vožnje specijalnog modela "ferarija", zainteresovani kupac, koji je upravo zbog toga doputovao iz Srbije u Nemačku, izgubio je kontrolu nad vozilom i slupao ga. On i prodavac, koji se u trenutku nesreće takođe nalazio u vozilu, završili su u bolnici, a "ferari" na otpadu.

Tokom vožnje autoputem broj 96, na delu između Mindelhajma i Štetena, osamdesetak kilometara zapadno od

Otkud >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Srbinu 300.000 evra

Na portalima lokalnih nemačkih novina ovim povodom osvanulo je bezbroj komentara u kojim se Nemci čude "otkud jednom Srbinu 300.000 evra" i "gde će on u Srbiji moći da vozi takav automobil", a ima onih koji na neukusan način komentarišu Srbe i Srbiju. Iz komentara se može videti i to da nije retkost da se ta deonica autoputa često koristi kao probna pista za specijalno dorađene skupocene automobile u tamošnjoj radionici "Novitec" i da ovo nije prvi put da se na taj način opasno ometa saobraćaj.

Teške telesne povrede zadobili su 40-godišnji prodavac i 45-godišnji vozač iz Srbije. Prodavca su zbog povreda morali da prebace helikopterom u bolnicu. Autoput je bio zatvoren oko jedan sat.

Policija je procenila štetu na 300.000 evra. Od toga je 280.000 evra cena ovog eksluzivnog automobila, koji je proizveden u seriji od samo 499 primeraka.Ovaj model "ferarija" za 3,7 sekundi postiže brzinu od 100 km/h, a maksimalna brzina mu je čak 315 km/h.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Srbin slupao ferari od 300.000 evra

Izvor: Večernje novosti, 03.Nov.2009, 20:50

Dvoje povređenih u nesvakidašnjoj automobilskoj nesreći tokom probne vožnje na autoputu u Bavarskoj. Zasad nepoznati 45-godišnjak doleteo iz Beograda u Nemačku samo zbog novog modela kabrioleta

Nastavak na Večernje novosti...

Srbin na probnoj vožnji slupao „ferari'', šteta 300.000 evra

Izvor: Press, 04.Nov.2009

Kupac iz Srbije, koji je u Nemačku otputovao zbog kupovine najnovijeg modela „ferarija", na probnoj vožnji je totalno slupao ekskluzivni model tog automobila, a ukupna šteta procenjuje se na oko 300.000 evra, preneli su juče nemački mediji .Kako...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.