Preokret Bolonje u Ferari, bez pobednika u Firenci

Izvor: RTS, 25.Jan.2020, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bolonje pobedili su SPAL sa 3:1 u Ferari, u prvoj subotnjoj utakmici 21. kola Serije A. Bolonja je prva primila gol, ali je uspela da se ekspresno vrati i potom dođe do potpunog preokreta. U drugoj utakmici Fjorentina i Đenoa su remizirale bez golova (0:0). Atalanta ubedljiva u Torinu – 7:0.
Domaćin SPAL je došao do prednosti u 23. minutu preko Petanje, koji je sigurno izveo jedanaesterac, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali je već u sledećem napadu na semaforu bilo 1:1.

Vikari je zatresao sopstvenu mrežu u pokušaju da preseče ubačenu loptu sa desne strane.
Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi ekipa našeg Siniše Mihajlovića nokautirala protivnika za kratko vreme u drugom poluvremenu.
Prvo je Berou u 59. minutu doneo potpuni preokret, a onda je Poli na drugoj stativi iskoristio asistenciju Sorijana i rešio pitanje pobednika.
Nenad Tomović poraz svog tima posmatrao je sa klupe za rezervne igrače.
Ovim trijumfom, Bolonja je skočila na 10. mesto i ima 27 bodova, dok je SPAL u zoni ispadanja sa 15.
U drugoj utakmici dana Fjorentina je odigrala nerešeno bez golova sa Đenoom.
Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta, dok je Dušan Vlahović u igru ušao u drugom poluvremenu.