Izvor: RTS, 24.Jan.2020, 23:23

Haland opet zablistao, Borusija petardom rasterala "jarčeve"

Haland opet zablistao, Borusija petardom rasterala jarčeve

Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivom pobedom su otvorili 19. kolo nemačke Bundeslige. Borusija je u prvoj utakmici savladala Keln, rezultatom 5:1.
Ekipa Lusijana Favra je završila čitav posao već u prvom poluvremenu, kada je došla do dva gola prednosti.
Domaćin je poveo već u prvom minutu – Džejdon Sančo se lepo otvorio na desnoj strani, vratio povratnu do Rafaela Gerera, a on smestio loptu u donji levi ugao.
Otpor gostiju slomio je kapiten Marko Rojs nakon pola sata igre, kada mu je fantastičnu asistenciju uputio Mats Humels, koji je učestvovao i kod prvog pogotka.
Nemački napadač izbegao je ofsajd zamku (VAR pokazao...