Haland opet zablistao, Borusija petardom rasterala "jarčeve"

Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivom pobedom su otvorili 19. kolo nemačke Bundeslige. Borusija je u prvoj utakmici savladala Keln, rezultatom 5:1.

Ekipa Lusijana Favra je završila čitav posao već u prvom poluvremenu, kada je došla do dva gola prednosti.

Domaćin je poveo već u prvom minutu – Džejdon Sančo se lepo otvorio na desnoj strani, vratio povratnu do Rafaela Gerera, a on smestio loptu u donji levi ugao.

Otpor gostiju slomio je kapiten Marko Rojs nakon pola sata igre, kada mu je fantastičnu asistenciju uputio Mats Humels, koji je učestvovao i kod prvog pogotka.

Nemački napadač izbegao je ofsajd zamku (VAR pokazao da su milimetri odlučili), izuzetno prihvatio dodavanje i rutinski savladao golmana Horna.

Torgan Azar je do pauze propustio priliku da treći put zatrese "jarčeva", ali je i pored toga Dortmund imao zavidnu prednost.

Dileme oko pobednika, ipak, otklonio je Sančo u prvom pravom napadu u nastavku, da bi nešto kasnije Ut smanjio na 3:1 i uneo kakvu-takvu neizvesnost.

Međutim, onda je na scenu stupilo Borusijino "čudo od deteta". Erling Braut Haland je u igru ušao u 65. minutu, u 78. postigao prvi, a u 87. drugi gol. Taj je bio posebno impresivan jer je zatresao mrežu iz maltene mrtvog ugla.

Borusija je ovim trijumfom došla do 36 bodova, čime se izjednačila sa druoplasiranim Bajernom, ali uz utakmicu više. Keln je ostao 13. sa 20 bodova.