Izvor: MozzartSport.com, 30.Jul.2021, 20:58

Lud meč u Novom Sadu: Proleter se probudio posle 0:2, imamo i promašaj sezone!

Na kraju remi između tima Branka Žigića i Novog Pazara – 2:2

Spavao je Proleter u prva dva kola, spavao je i u prvom delu meča protiv Novog Pazara i klizio ka zvanju glavnog kandidata za ispadanje posle samo tri kola. Međutim, tim Nikole Žigića probudio se u drugom delu večerašnje utakmice i uspeo da spasi ono što se spasiti može.

Malobrojna publika u Novom Sadu nije videla duel velikog kvaliteta, ali je meč imao ozbiljan sadržaj. Golove, šanse, sudijske >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << odluke potpomognute VAR-om,  čak i usuđujemo se da kažemo i promašaj sezone. Pri minimalnom vođstvu gostiju, početkom drugog poluvremena,  kada je Proleter imao veliku inicijativu, Bašanović je promašio ono što se ne promašuje. Posle jednog kornera, Proleterov bek je ostao sam na drugoj stativi. Trebalo je samo da ugura loptu u praznu mrežu sa 30 centimetara, ali je nekako uspeo da prebaci gol. Potez koji će Bašanovića pratiti do kraja karijere.

U vrlo ravnopravom prvom poluvremenu Novi Pazar je iskoristio svoje šanse. Počev od one kada je jedan od igrača domaćeg tima igrao rukom, a Aganspahić pogodio mrežu. Napadao je Proleter i promašivao. Kazna je stigla u 47. minutu preko Stefana Dimića, koji je iskoristio lep napad Novog Pazara.

Imao je Novi Pazar ogromnih 2:0, ali je rasplet tek počeo. Proleter je počeo da igra sa mnogo više rizika. Krenuli su svim silama napred igrači Branka Žigića. Odmah su nagrađeni pogotkom Tomovića. Zatim je usledio opisani promašaj Bašanovića, koji nije demoralisao domaće igrače. Sjajan meč odigrao je Kolumbijac Dilan Ortiz. Bivši član Čukaričkog i Mačve je poravnao rezultat, posle odlične reakcije. Mogao je da bude Ortiz kompletan junak, pošto je u 88. minutu još jednom pogodio mrežu. VAR je konstatovao da se pre šuta poslužio rukom.