Izvor: B92, 17.Jul.2009, 02:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pariz: Radnici Renoa prete rušenjem
Pariz -- Radnici francuske fabrike automobila Reno zapretili da će fabriku dići u vazduh, nezadovoljni zbog otpuštanja radnika zbog svetske ekonomske krize.
Radnici su se sastali sa upravom Renoa u predgrađu Pariza, tražeći otpremninu za grupu od 366 otpuštenih radnika. Radnici su tražili oko 15.000 evra za svakog radnika. Oni su posle sastanka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekli da im je ponuđeno 3.300 evra za svakog radnika i dodali da nisu zadovoljni tom ponudom.
"Nismo očekivali neko čudo, ali se Reno pokazao kao bezosećajan. I dalje pretimo da ćemo dići fabriku u vazduh", rekli su radnici.
Nekoliko desetina policajaca čuva fabriku.






