Izvor: Bor030.net, 17.Feb.2018, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otkrivena nova velika krađa iz RTB-a
Boranin M.G. (25) uhapšen je jer je kombijem marke „mercedes“ prevozio delove utovarivača, ukradenog iz magacina pogona „Jama“.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru ovog dvadesetpetogodišnjaka uhvatili su dok je upravljao „mercedesom“, a u kombiju su pronašli više delova ukradenog utovarivača.
Zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo teška krađa, policija ga je, uz krivičnu prijavu, sprovela nadležnom tužilaštvu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << a sudija za prethodni postupak mu je odredio pritvor do 30 dana.
Iako u svom saopštenju Policijska uprava u Boru nije navela druge detalje vezane za ovaj slučaj, prema saznanju Ist media, istraga ovaj slučaj povezuje sa ilegalnom topionicom kod Zlota, koju je avgusta prošle godine policija pronašla tragajući za nelegalnim oružjem.
Tada je uhapšen D.G. (50), otac M.G. osumnjičenog za novu veliku krađu u Rudarsko topioničarskom basenu Bor. D.G. je tada negirao da u nelegalnoj topionici za koju je priznao da je njegova, prerađuje ukradenu sirovinu iz Basena.
Na Topioničarskoj kapiji, inače glavnoj kapiji RTB-a, uvedene strože mere bezbednosti upravo sa ciljem da se spreče dalje krađe. Postavljene su i kamere koje iz svih uglova snimaju vozila koja ulaze i izlaze iz RTB-a.
Pogledaj vesti o: Mercedes Benz
KLUPKO SE ODMOTAVA Uhapšen SIN LOPOVA koji je imao topionicu za pravljenje zlata, a u sve je umešana i MLADA MAĆEHA
Izvor: Blic, 17.Feb.2018
Policija u Boru lišila je slobode svog sugrađanina M.G. (25), koji je iz pogona "Jama", iz sastava RTB "Bor", pokušao da ukrade metalne delove utovarivača, vredne oko milion dinara!..- M. G. je autom "dajmler krajsler" uhvaćen na putu ka Boru. Pregledom njegovog auta, pronađeni su delovi utovarivača,...







