Izvor: B92, 24.Jun.2020, 13:25
Ford postavio cilj da do 2050. postane ugljenično neutralan
Kompanija Ford Motor namerava da postane ugljenično neutralna do 2050. godine i ispuni obaveze preuzete Pariskim sporazumom, objavio je američki proizvođač automobila u sredu.
Realizacija ovog cilja podrazumeva fokusiranje ne nekoliko oblasti: sama vozila i njihovo korišćenje, zatim mrežu dobavljača i kompanijska postrojenja.
Pored toga, Ford >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je saopštio da se ranije najavljeni planovi za napajanje svih njegovih proizvodnih pogona lokalnom obnovljivom energijom u narednih 15 godina realizuju prema rasporedu.
Američki proizvođač takođe će investirati 11,5 milijardi dolara u električna vozila do kraja 2022. godine.
"Možemo da razvijemo i proizvedemo sjajna vozila i da imamo održiv ekonomski rast, a da istovremeno zaštitimo našu planetu - u stvari, ti ciljevi se međusobno dopunjuju", izjavio je Bob Holikros, Fordov direktor za održivost, životnu sredinu i bezbednost.












