Ford postavio cilj da do 2050. postane ugljenično neutralan

Izvor: B92, 24.Jun.2020, 13:25

Ford postavio cilj da do 2050. postane ugljenično neutralan

Kompanija Ford Motor namerava da postane ugljenično neutralna do 2050. godine i ispuni obaveze preuzete Pariskim sporazumom, objavio je američki proizvođač automobila u sredu.

Realizacija ovog cilja podrazumeva fokusiranje ne nekoliko oblasti: sama vozila i njihovo korišćenje, zatim mrežu dobavljača i kompanijska postrojenja.

Pored toga, Ford >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je saopštio da se ranije najavljeni planovi za napajanje svih njegovih proizvodnih pogona lokalnom obnovljivom energijom u narednih 15 godina realizuju prema rasporedu.

Američki proizvođač takođe će investirati 11,5 milijardi dolara u električna vozila do kraja 2022. godine.

"Možemo da razvijemo i proizvedemo sjajna vozila i da imamo održiv ekonomski rast, a da istovremeno zaštitimo našu planetu - u stvari, ti ciljevi se međusobno dopunjuju", izjavio je Bob Holikros, Fordov direktor za održivost, životnu sredinu i bezbednost.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.