Jeftini 500L kvari posao uvoznicima

Izvor: B92, 22.Mar.2013, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeftini 500L kvari posao uvoznicima

Srpska asocijacija uvoznika vozila oštro je protestovala na Sajmu automobila u Beogradu zbog odluke da se za FIAT 500L dodeli subvencija u visini od 3.000 evra. Ministar Dinkić odgovara da će Vlada i Ministarstvo finansija i privrede na isti način podržati svakog investitora iz automobilske industrije, koji bude došao u Srbiju, uložio novac i otvorio nova radna mesta.

Nakon vesti o odluci Ministarstva finansija i privrede da dodeli subvencije građanima Srbije za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kupovinu FIAT-a 500L, oglasila se najpre Srpska asocijacija uvoznika vozila.

"Smatramo da to nije fer tržišna utakmica. FIAT nam ne predstavlja trn u oku, ali samo tražimo iste uslove", rekao je Miloš Petrović, predsednik Srpske asocijacije uvoznika vozila i delova, na vanrednoj konfereniji za štampu.

On je dodao da će uvoznici vozila nastaviti svoje učešće na Sajmu automobila, koji je danas otvoren, a da će u ponedeljak 25. marta asocijacija održati novu sednicu Upravnog odbora, na kojoj će odlučiti o narednim koracima.

Povodom protesta uvoznika reagovao je Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić.

"Svakog proizvođača automobila koji investira u Srbiji, izgradi fabriku i zaposli naše građane Vlada Republike Srbije i Ministarstvo finansija i privrede podržaće na isti način i pod istim uslovima kao što je podržala dolazak investicije FIAT-a", saopštili su iz resornog ministarstva.

Ministarstvo poziva uvoznike automobila da, umesto što protestuju, lobiraju i pozovu proizvođače automobila koje zastupaju, da investiraju u Srbiji i otvore nova radna mesta za građane, a kako navode, država će im u tome pomoći.

Da podsetimo, ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić i generalni direktor FIAT automobila Srbija (FAS) Antonio Ćezare Ferara (Antonio Chezare Ferrara) potpisali su u petak 22. marta protokol koji će građanima Srbije omogućiti kupovinu automobila FIAT-a 500L po povoljnijoj ceni, od 10.900 evra.

Dinkić je posle potpisivanja protokola istakao da će iz budžeta biti odobreno po 3.000 evra po vozilu, za 5.000 primeraka ovog automobila godišnjre, a građani će imati mogućnost da automobil uzmu na kredit na rok od pet godina, sa godišnjom kamatom od tri odsto.

Izvor: B92, Tanjug

Pročitajte o subvencijama za kupovinu FIAT-a 500L.

Pratite naš specijal o Sajmu automobila u Beogradu 2013.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Uvoznici besni na državu zbog subvencija Fijatu

Izvor: Kamatica.com, 22.Mar.2013

Srpska asocijacija uvoznika vozila oštro je protestovala na Sajmu automobila u Beogradu zbog odluke da se građanima Srbije omogućiti kupovinu automobila Fijat 500L po povoljnijoj ceni, odnosno uz subvenciju u visini od 3.000 evra..

Nastavak na Kamatica.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.