Fijat prodaje deo akcija Ferarija?

Izvor: B92, 28.Sep.2010, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fijat prodaje deo akcija Ferarija?

Milano -- Italijanski Fijat razmatra prodaju dela akcija filijale Ferari kako bi se prikupio novac za povećanje udela u američkoj autokompaniji Krajsler.

Mediji navode da je glavni prioritet Fijata da obezbedi svež novac kojim će se finansirati preuzimanje 51 odsto akcija Krajslera, a da bi prodaja dela akcija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ferarija mogla biti jedan od načina da se taj cilj postigne.

Zvanični predstavnik Fijata, međutim, demantovao je te navode i istakao da "nema planova za prodaju Ferarija".

Izvršni direktor Fijata Serđo Markione, koji je istovremeno i šef Krajslera, izjavio je u septembru da nastoji da vrati na "istorijski nivo" od 90 odsto vlasništva Ferarija, s tim što se ne bi izgubila prava investicionog fonda iz Abu Dabija Mubadala koji drži pet odsto akcija Ferarija.

Fijat, koji poseduje 20 odsto američkog Krajslera, namerava da poveća udeo u toj kompaniji na 35 procenata, kako bi se ispunio zadatak preuzet prilikom preuzimanja posrnule kompanije. Postoji opcija da Fijat kupi i 51 odsto akcija Krajslera koji je uz pomoć američke vlade izbegao bankrot.

Analitičari očekuju da će Fijat podići udeo vlasništva u Krajsleru na 51 odsto u 2011. ili 2012. godini.

Pratite specijal: NIS na berzi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.