Izvor: N1 televizija, 20.Sep.2016, 09:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šef Ferarija u pritvoru zbog opuška cigarete
Šef ekipe Ferarija u Formuli 1 Mauricio Arivabene proveo je šest sati u pritvoru, pošto je bacio opušak cigarete na ulicu u Singapuru. Ono što je posebno zanimljivo u Arivabeneovoj priči jeste činjenica da je on na čelo italijanskog tima došao iz duvanske kompanije „Filip Moris“.
Arivabene je zbog tog prestupa morao da plati 1.000 singapurskih dolara, odnosno 730,91 američkih.
Singapur je proteklog >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << vikenda bio domaćin trke u šampionatu Formule 1, a poznat je kao mesto sa izuzetno oštrim zakonima. To se vidi po hapšenju Arivabenea zbog opuška cigarete, ali i prošle godine, kada je jedan od navijača izleteo na stazu, a potom mu je po hitnom postupku izrečena zatvorska kazna.
Arivabene je na čelo Ferarija došao pošto je prethodno kroz sponzorstvo “Filipa Morisa” sarađivao sa italijanskim timom. Tadašnji šef tima Mario Matijači nije obavljao dovoljno dobar posao, po mišljenju čelnika automobilskog giganta, pa je Arivabene doveden da bi od Ferarija ponovo napravio šampionski tim.
Vesti iz Formule 1
Izvor: AutoBlog, 20.Sep.2016
Šef Ferarija u pritvoru zbog opuška cigarete Kako prenosi Sport klub, šef ekipe Ferarija u Formuli 1 Mauricio Arivabene proveo je šest sati u pritvoru, pošto je bacio opušak cigarete na ulicu u Singapuru. Ono što je posebno zanimljivo u Arivabeneovoj priči jeste činjenica da je on na čelo italijanskog...













