Kimi: Do kraja karijere u Ferariju

Izvor: B92, 29.Mar.2014, 11:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kimi: Do kraja karijere u Ferariju

Vozač Ferarija Kimi Raikonen rekao je da planira da u italijanskom timu završi profesionalnu karijeru u Formuli 1.

Finac se ove sezone vratio u ekipu koja mu je donela titulu šampiona sveta 2007. godine, a na prvoj trci ove sezone u Australiji zauzeo je devetu poziciju.

"Već sam rekao u svom prvom boravku u Ferariju da ću u ovom timu završiti karijeru. Vidite, održao sam reč, opet sam ovde i ne želim da vozim više za bilo koju drugu ekipu", rekao je Raikonen.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Kimi je početkom septembra prošle godine potpisao dvogodišnji ugovor sa Skuderijom, a u najbrži cirkus je stigao 2001. godine kao vozač Zaubera, da bi nakon pet sezona u Meklarenu 2007. stigao u Ferari.

U italijanskom timu se zadržao tri sezone, potom napravio trogodišnju pauzu i 2012. je stigao u Lotus.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.