Izvor: Radio 021, 27.Avg.2017, 16:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Belgije
Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Belgije i na sedam bodova smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za Sebastijanom Fetelom iz Ferarija, koji je zauzeo drugo mesto.
Hamilton je ostvario 58. pobedu u karijeri, u 200. trci u šampionatu Formule 1. On je pobedio rezultatom sat, 24 minuta, 42,820 sekunde.
Drugo mesto zauzeo je Sebastijan Fetel iz Ferarija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << sa 2,358 sekundi zaostatka, a treći je bio Danijel Rikardo iz Red Bula sa zaostatkom od 10,791 sekundi.
Vozač Mercedesa Kimi Raikonen zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Valteri Botas iz Mercedesa, a šesti Niko Hulkenberg iz Renoa. Bodove su još osvojili Roman Grožan iz Hasa, Felipe Mas iz Vilijamsa, Esteban Okon iz Fors Indije i vozač ekipe Toro Roso Karlos Sainc mladji.
Trostruki svetski šampion Hamilton sada ima 213 bodova na drugom mestu u generalnom plasmanu, sedam manje od Fetela. Naredna trka u šampionatu vozi se 3. septembra na čuvenoj stazi u Monci, za Veliku nagradu Italije.
Autor: Beta

















