Izvor: Beta, 02.Sep.2018, 16:58

Hamilton pobedio u Monci, u trci za Veliku nagradu Italije

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije u Monci i na 30 bodova uvećao prednost u generalnom plasmanu nad Sebastijanom Fetelom iz Ferarija.Hamilton je ostvario 68. pobedu u karijeri, a šestu u sezoni, i to na slavnoj stazi u Monci, u jednoj od najboljih trka u sezoni. On je osam krugova pre kraja obišao Kimija Raikonena iz Ferarija i zabeležio petu pobedu u Monci, čime je izjednačio rekord Mihaela Šumahera.Drugo mesto zauzeo je Raikonen, a treći je bio Valteri Botas iz Mercedesa, posle kazne od pet sekundi koju je dobio Maks Verstapen iz Red Bula.Zbog te kazne, četvrti je bio Sebastijan Fetel iz Ferarija, a Verstapen je zauzeo peto mesto na kraju. Šesti je bio Roman Grožan iz Hasa, a sedmo i osmo mesto zauzeli su vozači Fors Indije Esteban Okon i Serhio Peres. Deveti je bio vozač Renoa Karlos Sainc, a bod je osvojio Lens Strol iz Vilijamsa.Naredna trka na programu je 16. septembra, za Veliku nagradu Singapura.