Fetel pokorio Belgiju

Izvor: RTS, 25.Avg.2013, 17:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozač Red bula Nemac Sebastijan Fetel trijumfovao je danas na stazi Spa - Frankoršamp, na kojoj je vožena trka za Veliku nagradu Belgije. Naredna trka u šampionatu 8. septembra na stazi Monca.

Vozač Red bula Nemac Sebastijan Fetel pobedio je danas u trci Formule jedan za Veliku nagradu Belgije na stazi Spa Frankošamp. Fetel je tako ostvario petu pobedu u sezoni. On je trku završio za jedan sat, 23 minuta, 42 sekunde i 196 stotinki.

Drugo mesto zauzeo je vozač >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ferarija Španac Fernando Alonso sa 16,8 sekundi zaostatka, dok je treći bio vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton sa 27,7 sekundi iza pobednika trke.

Vozač Mercedesa Nemac Niko Rozberg zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Australijanac Mark Veber iz Red bula, a šesti vozač Meklaren Mercedesa, Britanac Dženson Baton.

Na 11. trci sezone bodove su još osvojili Brazilac Felipe Masa, Francuz Roman Grožan iz Lotusa, Nemac Adrijan Zutil iz Fors Indije i Australijanc Danijel Rikardo iz Toro Rosa.

U generalnom plasmanu vozača Fetel je došao do 197 bodova i zauzima prvo mesto, prati ga Alonso sa 151, a treći je Hamilton sa 139. U poretku konstruktora vodi Red bul sa 312 bodova, a prate ih Mercedes sa 235 i Ferari sa 218 bodova.

Naredna trka u šampionatu vozi se 8. septembra za Veliku nagradu Italije na stazi Monca.