Izvor: RTS, 08.Jul.2016, 13:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ferari produžio ugovor sa Raikonenom do 2017.
Italijanska ekipa u Formuli 1 Ferari produžila je ugovor s vozačem Kimijem Raikonenom do kraja sezone 2017. Čelnici Ferarija odlučili su da je Raikonen najbolja opcija za podršku četvorostrukom svetskom šampionu Sebastijanu Fetelu, koji je prvi vozač ekipe.
Budućnost tridesetšestogodišnjeg Finca u Ferariju bila je neizvesna, pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se razmatralo da li je uradio dovoljno da zasluži četvrtu uzastopnu sezonu u italijanskom timu, preneli su britanski mediji.
To će biti sedma godina u Ferariju za Raikonena, koji je 2007. godine osvojio poslednju šampionsku titulu za taj italijanski tim.
Raikonen nije bio naročito uspešan u svom drugom mandatu u Ferariju, 2014. godine od njega je bio uspešniji Fernando Alonso, a prošle godine Fetel Preneo je Bi-Bi-Si. On je ove sezone uglavnom bio iza Fetela, ali je napredovao, zbog čega je i zaslužio ugovor na još godinu dana.
Raikonen je ove sezone u osam trka četiri puta bio na podijumu, imao je dva druga i dva treća mesta.
Mediji su spekulisali da je Ferari bio zainteresovan za vozače Red Bula Danijela Rikarda i Maksa Verštapena, ali obojica su vezani ugovorima najmanje na po dve godine, pa je italijanski tim odustao.
















