Botas: Propuštanje Hamiltona? Ne postoji ništa gore

Izvor: N1 televizija, 17.Apr.2017, 08:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Botas: Propuštanje Hamiltona? Ne postoji ništa gore

Vozač Mercedesa Valteri Botas trku za Veliku nagradu Bahreina završio je na trećoj poziciji, iza Sebastijana Fetela iz Ferarija i klupskog kolege Luisa Hamiltona.

Možda je Finac mogao da bude i na drugom stepeniku pobedničkog postolja, međutim, u finišu trke poslušao je zahtev čelnika nemačkog tima i ispred sebe propustio Hamiltona.

"Ja sam trkač i molba da propustite partnera je najgore što >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << možete da čujete", izjavio je Botas.

"Međutim, Luis je imao priliku da uhvati korak sa Fetelom i razumem odluku ekipe. Lično mi je teško, ali moram da odgovorim na pitanje zašto nisam imao tempo".

"As a racing driver, it's the worst thing you want to hear. I did it because there was potential #Lewis could challenge." – @ValtteriBottas. pic.twitter.com/WE1d5pIWxL

Posle tri trke Fetel je lider šampionata sa 68 bodova, Hamilton ima 61, Botas 38, a Kimi Raikonen 34.

Sledeća trka je 30. aprila u Sočiju na Veliku nagradu Rusije.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.