BMW će elektrifikovati sve M modele

Izvor: B92, 24.Jul.2018, 10:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BMW će elektrifikovati sve M modele

Nemački gigant BMW planira da elektrifikuje svaki model iz svoje M sportske divizije.

Direktor M divizije bavarskog proizvođača Frenk van Mel najavio je BMW to realizovati do kraja sledeće decenije.

BMW M je prva asocijacija na sportski DNK, moćne motore, zadnji pogon (novi M5 ima na sva četiri točka), fantastičan dizajn.

Bavarci su prethodnih dana najavili da razmatraju da nove generacije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << M vozila imaju i pogon na prednjoj osovini, a dok je to samo plan, i to ograničen na određene modele, elektrifikacija je zagarantovana.

"To će se dogoditi korak po korak. Važno pitanje je tajming, koji je pravi trenutak za to? Ako zakasnimo, onda smo zakasnili, ako požurimo, onda nećemo imati vrhunsku tehnologiju. Današnje komponente za elektrifikaciju vozila su prilično teške, a za nas u sportskom sektoru težina i odnos snage i težine vozila su ključni", rekao je Van Mel.

BMW je uveliko ušao u program elektrifikacije svojih modela, a planira da do 2025. EV vozila predstavljaju 15-25% ceokupne linije.

"Osnovni cilj nije toliko u komponentama i tehnologiji, već u filozofiji. Želimo da M3 bude M3", zaključio je direktor BMW M divizije.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.