Moto GP: Horhe Lorenco pobedio u Kataru

Izvor: AutoBlog, 09.Apr.2012, 02:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španac Horhe Lorenco pobednik je trke za Veliku nagradu Katara, kojom je startovao ovogodišnji Moto GP šampionat. Vozač Jamahe je do trijumfa pod reflektorima na stazi "Losail" došao u vremenu od 42:44.214 minuta, sa manje od sekunde prednosti u odnosu na Danija Pedrosu na Repsol Hondi. Treće mesto na pobedničkom postolju zauzeo je aktuelni šampion Kejsi Stoner, dok je najbolji među vozačima na CRT mašinama bio Kolin Edvards na 12. poziciji. Na otvaranju nove sezone viđena je velika borba trojice vozača, a iako je Stoner bio taj koji je vodio tokom većeg dela trke, on je u finišu trke izgubio dosta vremena i na kraju je završio kao treći. Odlični duel imali su vozači Jamahe Teh 3 Kal Kračlou i Andrea Doviciozo, iz koje...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.