Auto Kresalove išao 200 na sat

Izvor: Blic, 03.Apr.2010, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Auto Kresalove išao 200 na sat

Katarina Kresal, slovenačka ministarka unutrašnjih poslova, našla se u centru novog skandala kada su policajci, prateći oko 30 kilometara „audi A8“, koji je vozio 200 kilometara na čas, ustanovili da se na zadnjem sedištu nalazi njihova šefica. Katarina Kresal

Incident se dogodio u nedelju, 13. marta, kada je policijska kontrola uočila na autoputu prema Fernetičima, graničnom prelazu prema Italiji, „ >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << audi" koji se kretao velikom brzinom. Kada su posle 30 kilometar uspeli da ga stignu, iznenadili su se prepoznavši da je u automobilu Kresalova. Ali to ih nije sprečilo da njenog službenog vozača kazne sa 500 evra i devet kaznenih poena.

Nedavno je u sličnoj situaciji uhvaćen i Petar Vlačič, slovenački ministar saobraćaja. Njegov šofer i njemu nadređena osoba kažnjeni su s 4.000 evra jer se automobil kretao zaustavnom trakom i sa rotirajućim svetlom na krovu da bi izbegli saobraćajnu gužvu. Da ironija bude veća, upravo su Kresalova i Vlačič nosioci vladinog programa borbe protiv prebrze vožnje i poštovanja saobraćajnih propisa. Kresalova je nedavno izjavila da će učiniti sve da se poveća bezbednost na drumovima u Sloveniji.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.