Audi RS4 Avant 2012.

Izvor: B92, 17.Feb.2012, 13:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Audi RS4 Avant 2012.

Uoči premijere Audija RS4 Avant, zakazane za sajam automobila u Ženevi 2012. godine, predstavljamo vam zvanične fotografije i detalje sportskog modela.

Nakon najave promocije i rendera koji su "procureli” na internet, nemački proizvođač odlučio je da i zvanično predstavi javnosti novu verziju Audija RS4 Avant.

Kao što smo mogli da vidimo na renderu, na prednjoj strani Audija RS4 Avant dominira velika jednodelna maska hladnjaka, sa šestougaonim "saćem", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja se prostire od završetka haube, pa gotovo do donje ivice branika.

Audi je u prednje svetlosne grupe, pored ksenoskih, ugradio i dnevna LED svetla, koja se pružaju tako da svojim oblikom prate linije kućišta farova.

Ispod farova, u branicima, nalaze se dodatni otvori za vazduh koji pojačavaju sportski vizuelni imidž ovog automobila.

Na zadnjem delu vozila stop svetla su takođe dobila LED tretman, a u braniku dominiraju dve velike, hromirane, simetrično postavljene izduvne cevi.

Enterijer Audija RS4 Avant izveden je u crnoj boji, a osim standardne varijante sa sportskim, u opciji su i trkačka sedišta sa ugrađenom ventilacijom.

Prekidači i ostale komande imaju hromirane elemente, a u standardnoj verziji za oblaganje instrument table korišćena su i karbonska vlakna i matirani aluminijum.

Multifunkcijski kožni volan je ravan na donjem delu obruča, a na njemu se pored ostalih nalaze i komande menjača.

Sve potrebne informacije dobijaju se preko ekrana na vrhu centralne konzole, koja je zakošena prema vozaču.

Kao što je i najavljeno, ispod haube Audija RS4 Avant nalazi se 4.2 litarski V8 od 450 ks i 430 Nm, što omogućava da automobil ubrza od 0 do 100 km/h za 4,7 sekundi i dostigne maksimalnih, elektronski ograničenih, 250 km/h.

Oni kojima to nije dovoljno mogu da zatraže od proizvođača da se limiter brzine ukloni, čime se njena gornja granica podiže na 280 km/h.

V8 motor dolazi u paru sa sedmostepenim S-tronic menjačem i stalnim Quattro pogonom na svim točkovima, pri čemu je snaga raspoređena u odnosu 60:40 u korist zadnje osovine.

Ovaj odnos se u zavisnosti od režima i uslova vožnje može menjati tako da se prednjim točkovima isporuči i do 70, a zadnjim do 85 odsto ukupne snage.

Audi RS4 Avant naći će se u prodaji u jesen 2012. godine, a početna cena u Nemačkoj iznosiće 76.600 evra.

Više fotografija ovog automobila možete pogledati u Galeriji.

Pogledajte kako izgleda novi Audi A6 Allroad.

Vozili smo Audi A4 Allroad Quattro 2,0 TDI.

Vozili smo Audi A6 3,0 TDI Quattro.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.