Volvo ukida 1.400 radnih mesta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Sep.2008, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Volvo" ukida 1.400 radnih mesta

STOKHOLM - Švedski proizvođač teških kamiona "Volvo traks" saopštio je danas da planira da ukine 1.400 radnih mesta, jer mora da smanji proizvodne kapacitete nakon "oštrog pada tražnje kamiona na evropskom tržištu."

Mere predviđene za naredne mesece uključuju ukidanje noćne smene i biće primenjene u fabrikama u švedskim gardovima Geteburg i Umea i u Gentu, u Belgiji.

O sprovođenju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << odluke o smanjivanju broja zaposlenih uprava kompanije mora da pregovara sa sindikatima.

"Volvo kamioni" imali su 21.200 radnika u svim pogonima na kraju juna ove godine. U okviru tog dela "Volvo grupe" nije uključnena filijala za izradu putničkih automobila, čiji je vlasnik američki "Ford."

"Volvo" je najavio da takođe planira donošenje mera smanjivanja i svih drugih troškova kako bi se nadoknadili izdaci za sve skuplje sirovine.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.