Volvo planira prvu fabriku u Americi

Izvor: AutoBlog, 30.Mar.2015, 16:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Volvo planira prvu fabriku u Americi

Švedski proizvođač automobila „Volvo“, u vlasništvu kineske grupacije „Džili“, najavio je da će uložiti 500 miliona dolara u izgradnju svoje prve fabrike u SAD. Kompanija „Volvo“ ima već dve fabrike u Evropi i dve u Kini, dok je ova švedska kompanija u SAD još marginalna marka. Vozila koja se prodaju u SAD, gde je švedska marka prisutna od 1955. godine, trenutno se uvoze. Tržišni udeo kompanije „Volvo“ u SAD pao je prošle godine ispod 0,4 odsto, na samo 58.000 vozila. Izvor: Capital.ba / agencije Foto: arhiva Autoblog.rs / Volvo...
Pogledaj vesti o: Volvo

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.