Izvor: AutoBlog, 30.Mar.2015, 16:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Volvo planira prvu fabriku u Americi
Švedski
proizvođač automobila „Volvo“, u vlasništvu kineske grupacije „Džili“, najavio
je da će uložiti 500 miliona dolara u izgradnju svoje prve fabrike u SAD. Kompanija
„Volvo“ ima već dve fabrike u Evropi i dve u Kini, dok je ova švedska kompanija
u SAD još marginalna marka.
Vozila
koja se prodaju u SAD, gde je švedska marka prisutna od 1955. godine, trenutno
se uvoze.
Tržišni
udeo kompanije „Volvo“ u SAD pao je prošle godine ispod 0,4 odsto, na samo
58.000 vozila.
Izvor:
Capital.ba / agencije
Foto:
arhiva Autoblog.rs / Volvo...
Pogledaj vesti o: Volvo
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.



