Volkswagen Golf R Variant stigao na sajam automobila u Los Anđelesu

Izvor: Moto.rs, 21.Nov.2014, 18:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Volkswagen Golf R Variant stigao na sajam automobila u Los Anđelesu

Volkswagen Golf R Variant model je prikazan na sajmu automobila i Los Anđelesu. Fanovi karavan model u SAD su veoma uzbuđeni jer VW nije izneo nikakve informacije o tome da li će ovaj model biti u prodaji na severnoameričkom kontinentu ili samo u Evropi od proleća naredne godine.

Ova model u osnovi izgleda isto kao Golf R hečbek ali sa dužim zadnjim krajem koji nudi 605L prtljažnog prostora kada su sedišta >> Pročitaj celu vest na sajtu Moto.rs << na svojim mestima odnosno 1620L kada su sedišta oborena. Ovaj model pokreće snažni četvorocilindarski 2.0L turbopunjeni benzinski motor koji razvija 300ks snage i 380Nm obrtnog momenta koji se preko 4MOTION sistema šalje na sva četiri točka. Ovaj sportski karavan model treba samo 5.1 sekundu da dostigne 100km/h dok je maksimalna brzina ograničena elektronskim putem na 250m/h.

foto © Volkswagen

Nastavak na Moto.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Moto.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Moto.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.