Izvor: B92, 29.Mar.2013, 11:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ofanziva Golfa na svim kontinentima
Nakon što je u na sajmu u Ženevi osvojio naslov evropskog automobila godine, Volkswagen Golf je potvrdio titulu i na svetskom nivou. Novi Golf izabran je za Svetski automobil godine 2013. na aktuelnom auto-salonu u Njujorku.
Žiri sastavljen od 66 automobilskih novinara iz 23 zemlje sveta dao je prednost Golfu u odnosu na Mercedes A klase, Porsche >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Boxster/Cayman, i modele Toyota GT-86/Subaru BRZ/Scion FR-S, koji su ušli u finale ovogodišnjeg izbora.
U saopštenju žirija navodi se da je novi Volkswagen Golf "dobro odmeren i dovoljno prostran, praktičan i udoban automobil". Pored toga pohvaljen je njegov "evolutivni, a ipak svež dizajn", kao i paleta novih motora i "impresivna lista opreme i sigurnosnih sistema".
"Golf je uz sve to i zabavan za vožnju. Ako je ikada postojao automobil koji bi odgovarao svakom čoveku, onda je to po našem mišljenju Volkswagen Golf", dodaje se u obrazloženju žirija.
Pogledajte premijeru Golfa 7 na sajmu automobila u Njujorku 2013:
Ovo je drugi put uzastopno da neki od Volkswagenovih modela osvaja titulu Svetski automobil godine, nakon što je 2012. to priznanje pripalo Volkswagenu Up!, a modeli nemačkog proizvođača proglašavani su za auto godine i 2009. (Golf 6) i 2010. godine (Polo).
Titula najboljeg sportskog automobila 2013. pripala je modelu Porsche Boxster/Cayman, "zeleno" vozilo godine u svetu je, prema odluci žirija, Tesla Model S, dok je Jaguar F-Type najbolje dizajnirani automobil za 2013. godinu.
Volkswagen Golf proglašen za automobil godine u Srbiji.
Pročitajte o izboru modela Golf za evropski Auto godine 2013.
Pogledaj vesti o: Volkswagen, Mercedes Benz
"Golf 7" proglašen za svetski automobil godine
Izvor: Blic, 29.Mar.2013
Novi "golf" ne prestaje da osvaja nagrade, a poslednja u nizu je laskavo priznanje za svetski automobil 2013. godine. Bestseler iz Volzburga je ovu nagradu, sedamnaestu po redu od njegovog pojavljivanja prošle godine, osvojio na aktuelnom Sajmu automobila u Njujorku.
Volkswagen Golf Mk7 dobio 2013 World Car of the Year nagradu
Izvor: Moto.rs, 29.Mar.2013
Golf je pobedio drugih troje finalista među kojima su bili Mercedes-Benz A-Class, Porsche Boxster/Cayman, kao i kombinacija Scion FR-S/Subaru BRZ/Toyota GT-86. Ovo je drugi put za redom da je VW dobio ovu nagradu a četvrti put od 2009. godine. Volkswagen Up! model je dobio prošle godine, Polo...








