Izvor: Kurir, 13.Mar.2012, 16:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IBARSKA MAGISTALA PROHODNA, MAGNOHROMCI DOLAZE U BEOGRAD
Policija je tokom blokade preusmeravala saobraćaj na alternativne ulice, tako da nije bilo većeg zastoja u saobraćaju
KRALJEVO - Ibarska magistrala u naselju Grdica, koju je nešto pre 11 časova blokiralo oko 200 bivših radnika "Magnohroma", je odblokirana, a iz organizacionog odbora radnika je najavljeno da će se protest krajem sedmice nastaviti u Beogradu.
Policija je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << tokom blokade preusmeravala saobraćaj na alternativne ulice, tako da nije bilo većeg zastoja u saobraćaju.
Jedan od članova organizacionog odbora radnika "Magnohroma" Dušan Vukadinović rekao je novinarima da će krajem sedmice protest nastaviti u Beogradu.
Blokada je trajala sat vremena, iako je prvo bilo najavljeno da će trajati dva sata.
Bivši radnici "Magnohroma" su juče na pola sata blokirali most preko Ibra u centru Kraljeva.
Oni već 20. dan protestuju zahtevajući isplatu u proseku 18 zaostalih zarada iz perioda do 2008. godine kada su napustili preduzeće uz socijalni program.
Traže i da Ustavni sud oceni nezakonitom odluku Nacionalne službe za zapošljavanje da nemaju pravo na materijalno obezbeđenje nezaposlenih.





