Izvor: Domino Magazin, 08.Jan.2015, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Toyota ne krije izum
Patenti dostupni i to besplatno
Na sajmu Međunarodne elektronike u Las Vegasu Toyota je objavila da ne želi za zaštiti patent za auto na vodonike sa ciljem da se ubrza globalni razvoj i uvođenje pogonskih sistema u automobile.
Predstavnici Toyote su izjavili da čovečanstvo treba međusobno da podeli dobre ideje. A da bi se to postiglo treba srušiti korporativne granice i ostvariti saradnju.
Kompanijama koje žele da iskoriste tehnologiju primenjenu na prvom Toyotinom produkcijskom modelu sa pogonom na vodonik Mirai dostupno je oko 5.680 patenata koji se mogu koristiti besplatno.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







