Tojota i FAV ulažu 215 mil. dolara

Izvor: B92, 14.Maj.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tojota i FAV ulažu 215 mil. dolara

Tokio -- Japanska Tojota (Toyota) i kineska grupacija za izradu automobila FAV (FAW) uložiće 215 miliona dolara u povećanje kapaciteta u njihovom zajedničkom preduzeću.

U jednoj od tri fabrike zajedničkog preduzeća, zahvaljujući novim ulaganjima, obezbediće se povećanje proizvodnje na 150 hiljada vozila godišnje do kraja iduće godine, sa sadašnjih sto hiljada, saopštila je Tojota. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Tojota ima najveću stopu rasta od svih inostranih auto-kompanija na kineskom tržištu, a ulaganje‚ ima za cilj da izađe u susret naglom rastu tražnje. Ulaganja će omogućiti i zapošljavanje 1.500 novih radnika.

Japanska kompanija, drugi po veličini proizvođač automobila na svetu, povećava proizvodnju u Kini kako bi mogla da zadovolji sve veću potražnju na tom, drugom po potražnji tržištu automobila na svetu, posle SAD. Cilj je kompanije da u Kini proda 700 hiljada vozila ove godine.

Tojotino zajedničko preduzeće s grupacijom FAV sada može da proizvede oko 420 hiljada vozila godišnje. Tojota, koja ima zajedničku firmu i sa kineskom auto-grupom Guangdžu, namerava da poveća ukupne kapacitete u Kini na više od 690 hiljada vozila godišnje do kraja 2009. godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.