Nova Subaru Impreza WRX sa 270KS

Izvor: AutoBlog, 09.Dec.2011, 18:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova Subaru Impreza WRX sa 270KS

U američkoj filijali Subarua potvrdili su da će sledeća generacija fabrički ojačane Impreze WRX pod haubom imati 2,0 litarski motor sa 270 konjskih snaga.Reč je o FA20 motoru, nedavno predstavljenom u konceptu BRZ. U Imprezi WRX motor će biti opremljen turbo punjačem, a nakon dosadašnjih 2,5 litarskih motora manjak zapremine ne bi trebalo da utiče na snagu. Naprotiv, u Subaruu tvrde da je cilj da se WRX naoruža sa 270KS, što je pet "konja" više nego što je Impreza WRX u osnovnoj verziji izvlačila iz 2,5 litarskog motora. Ove pojedinosti uglavnom se odnose na američko tržište, jer je u Evropi WRX po pravilu bio dostupan sa 300KS pod haubom. Imprezu WRX nove generacije očekujemo tokom sledeće godine, a s njom i svu silu različitih...
Pogledaj vesti o: Subaru

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.