Izvor: S media, 06.Jan.2011, 20:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Škoda" povećala prodaju
Češki proizvodjač automobila "Škoda auto", koji posluje u sastavu nemačkog "Folksvagena", saopštio je danas da je u 2010. povećao prodaju 11,5 odsto, na rekordnih 762.600 vozila i da očekuje dalji rast prodaje u narednim godinama.
Finansijski rezultati poslovanja nisu saopšteni, prenela je agencija AP.
Izvršni direktor "Škode" Vinfred Vahland je izjavio da je kompanija ostvarila značajan rast prodaje na gotovo svim tržištima i da je povećala svoje tržišne udele.
On je takodje rekao da je cilj "Škode" da najmanje udvostruči prodaje širom sveta do 2018. godine.
(Tanjug)
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






