PRIZEMLJENA JOŠ TRI SINGAPURSKA ERBASA

Izvor: Kurir, 10.Nov.2010, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIZEMLJENA JOŠ TRI SINGAPURSKA "ERBASA"

SIDNEJ - "Singapur erlajns" povukao je iz saobraćaja još tri svoja džinovska aviona "erbas" (Airbus) A380 zbog problema na "rols-rojs" motorima, samo dva dana pošto je australijski "Kvantas" iz istog razloga prizemljio svoja tri "A380". U motorima aviona dveju kompanija nađeno je ulje u količinama većim od dozvoljenih.

Curenje ulja je utvrđeno u toku ispitivanja koja su preduzeta posle eksplozije "Rols-Rojsovog" >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << motora na "Kvantasovom" A380 tokom leta za Sidnej prošle sedmice. Avion, sa 466 putnika, prinudno je sleteo u Singapuru. Australijski prevoznik je odmah prizemljio celu flotu od šest A380, najvećih i najnovijih putničkih aviona na svetu.

"Singapur erlajns" kaže da ne zna da li mrlje od ulja nađene u motorima njenih aviona imaju bilo kakve veze sa curenjem otkrivenim u "Kvantasu", ali da te avione povlači iz saobraćaja zbog opreznosti. Avioni u Melburnu, Sidneju i Londonu biće bez putnika dovezeni u Singapur, gde će dobiti nove motore.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.