
Izvor: Nacionalna klasa, 13.Avg.2016, 11:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Renault postao drugi u Evropi po prodaji
Renaultova ofanziva u segmentu SUV i krosover modela se isplatila, pa je francuska marka u prvoj polovini godine prestigla Ford i postala druga po prodaji u Evropi.
Ovakvom rezultatu najviše su doprineli modeli Captur i Kadjar, pošto sve više kupaca prelazi sa hečbek modela i minivanova na SUV automobile sa povišenom vozačkom pozicijom. Ova dva Renaultova modela su drugi i treći najprodavaniji Renaulti u Evropi, a prvi je >> Pročitaj celu vest na sajtu Nacionalna klasa << Clio.
Oporavak evropskog tržišta i povećana potražnja za novim automobilima olakšali su Renaultu da postigne odličan rezultat u prvoj polovini ove godine. Broj novi registrovanih Renaultovih putničkih modela povećan je za 15%, na 595316 vozila u zemljama Evropske unije i EFTA sporazuma do kraja jula 2016. godine. Ford je za to vreme zabeležio povećanje za 5%, na 56879 automobila.
Volkswagen je i dalje vodeća marka u Evropi po broju prodatih automobila sa 909470 primeraka, što je povećanje a 0,7% u prvih šest meseci.
Renault je 2014. godine objavio da želi da postane druga najprodavanija evropska automobilska marka do 2017. godine, ali bi mogao da postigne taj rezultat ranije ukoliko se do kraja godine nastavi pozitivan trend.
Dodatni podsticaj za prodaju Renaulta očekuje se od modela Megane, koji je stigao na tržište pre par meeseci. Tu je i novi Scenic, koji stiže u prodajne salone kasnije ove godine.
Ford je završio prošlu godinu ispred Renaulta, a iza Volkswagena, koji je prodao 1,73 miliona vozila. Ford je prošle godine prodao 1,02 miliona vozila, a Renault 975450, navodi se u podacima industrijskog udruženja ACEA.
Nastavak na Nacionalna klasa...