Renault i Nissan pokreću savez

Izvor: B92, 12.Nov.2023, 15:32

Renault i Nissan pokreću savez

Proizovođači automobila, francuski Renault i japanski Nissan, zvanično su danas nakon odobrenja vlasti pokrenuli novi savez koji treba da podigne saradnju u okviru Alijanse Renault-Nissan-Mitsubishi na viši nivo.

"Novi sporazum o savezu danas stupa na snagu i zamenjuje prethodne sporazume koji regulišu upravljanje Alijansom", navodi se u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << danas objavljenom zajedničkom saopštenju Alijanse, prenosi Figaro.

Alijansa Renault-Nissan je osnovana 1999. godine, a ime je promenila 2017. godine kada je Nissan preuzeo kontrolni paket akcija u kompaniji Mitsubishi, naglašava se na veb stranici Alijanse.

Novi savez je najavljen saopštenjem koje je objavljeno u februaru na sajtu Alijanse.

"Ovaj dalekosežni program otvara put za obnovu i jačanje partnerstva koje traje 24 godine, stvara novu energiju i koristi inovativne tehnologije svih triju članica Alijanse", ističe se u februarskom saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Renault

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.