Izvor: B92, 10.Dec.2010, 20:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Renault-Nissanov motor u Mercedesu?
Francusko-japanska alijansa ujedinila se s Daimlerom u cilju deljenja tehnologije i snižavanja troškova. U bližoj budućnosti ćemo tako dočekati A i B klasu s Renault-Nissanovim motorima, a možda i Infiniti modele s motorima iz AMG-a.
Prvi plodovi ugovora trebalo bi da budu vidljivi pod haubom iduće generacije A i B-klase u kojima će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se naći 1,6-litarski turbodizelaš sa 130 KS koji pogoni Renaultove i Nissanove modele.
Trojac proizvođača takođe će uskoro početi da radi na zajedničkom programu kompaktnih benzinskih i dizelskih trocilindričnih, četvorocilindričnih i petocilindričnih motora zapremine od 1,2 do 1,8 litara koji će pokretati čitav niz modela - od Renaulta, Nissana i Mercedesa do Smarta.
Ovaj tip partnerstva nije jedinstven u automobilskoj industriji i zapravo je poprilično verno iskopiran od komšija. BMW i PSA grupacija (Peugeot i Citroen), naime, uspešno, na gotovo identičan način, sarađuju već neko vreme.
Izvor - tportal
Vozili smo: Mercedes E 250 CDI Cabrio
















