Rat oko imena

Izvor: Blic, 30.Maj.2010, 01:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rat oko imena

Advokat pariske studentkinje Zoe Reno zapretio je da će podneti kaznenu prijavu protiv francuskog proizvođača „Renoa“, jer je svoj budući električni automobil nazvao „zoe“.

Devojka strahuje od šala i podrugivanja kad se vozilo pojavi na tržištu. Pariski advokat rekao je da je poslao preporučeno pismo direktoru „Renoa" Karlosa Gona, upozoravajući ga da odustane od korišćenja imena „zoe" za električnu limuzinu koja se na tržištu očekuje 2012. On je još dodao da studentkinja nije u srodstvu s porodicom utemeljivača francuske automobilske kompanije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.