Partizan odbranio trofej na turniru „Dragan Ranković“

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Avg.2011, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan - ESMGO 26:25 (14:12)

Dvorana: Banjica. Gledalaca. 400. Sudije: Mođorinski i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Partizan 4 (3), ESMGO 2 (2). Isključenja: Partizan 2, ESMGO 4 minuta.
PARTIZAN: Milošević 3, Nikočević, Minić 1, Mandić >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 2, Radanović 1, Dimitrijević 2, Maksić 3 (1), Kladarin, Milić, Kovačević 1, Džamić (17 odbrana), Babić 2 (2), Ilić 7, Kostadinović 1, Mešter 3, Potić.
ESMGO: Perišić (8 odbrana, 1 sedmerac), Ležendre 1, Devan, Mesande 2, Plasid, Lamaršan 1, Žigena 4, Reno (10 odbrana), Male 4, Duran, Pedla 5 (2), Vene, Soltan 1, Vane, Dezerten 7.
Igrač utakmice: Nemanja Ilić (Partizan).
Pobedom nad Francuzima crno-beli su po treći put osvojili međunarodni memorijalni turnir Dragan Ranković, ujedno su i odbranili titulu.
Francuski trećeligaš je dobro namučio šampiona Srbije, a sve je rešeno u poslednja dva minuta kada je povratnik Vladimir Mandić postigao gol u 58. minutu za 26:25, što se ispostavilo i kao konačan rezultat.
ZA TREĆE MESTO
Politehnika – Metaloplastika 29:27 (16:14)
Dvorana: Banjica. Gledalaca. 100. Sudije: Knežević i Lončarević (Beograd). Sedmerci: Politehnika 5 (5), Metaloplastika 3 (3). Isključenja: Politehnika 6, Metaloplastika 8 minuta.
POLITEHNIKA: Valčeanu, Sarandan, Timofte 10 (5), M. Ignjat 3, Radu 1, Lela 2, Ćaćui (7 odbrana), Mrakić 4, Spahić 2, Đuričin (9 odbrana), Kristesku, Ursu, Kontigu 1, S. Ignjat 1, Fenić 2, Stan 3.
METALOPLASTIKA ZORKA KERAMIKA: Maksimović, Karanović 4, Živanović, Stančić, Aleksić, Radojević, Divović, Marjanović 11 (3), Dragaš, Medurić, Rajičić (9 odbrana), Krečković, Marković, Arsić, Grujičić 3, Novaković, M. Mitrović 5, L. Mitrović 4, Spasojević, Teodorović.
Igrač utakmice: Mihail Timofte (Politehnika).
Rumunska Politehnika zasluženo je stigla do trećeg mesta, pošto je i drugom meču za tri dana savladala Šapčane.
Imali su izabranici Nedeljka Vučkovića i šest golova prednosti u 20. minutu, ali se onda povredio sjajni golman Milan Đuričin.
Čivijaši su pokušali da se vrate u meč, ali Rumuni su na suv kvalitet uspeli da zadrže prednost.
Pogledaj vesti o: Renault

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.