Miljković stigao do podijuma u Monci

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Okt.2022, 16:18

Srpski automobilista Nikola Miljković ostvario je najbolji uspeh ove sezone posto je na stazi u Monci osvojio 3. mesto u okviru Clio Cup Europe.

Miljković, vozač beogradske ekipe Tempo Racing Team, startovao je trku sa 12. pozicije.

Kroz cilj je prošao šesti, ali je završio na podijumu zbog nesportske vožnje i penalizacije konkurenata.

Felipe Helmini ostao je bez trijumfa, a pobednikom je proglašen Anoni Hurado, dok je drugi bio David Puže.
Istovremeno, Miljković je bio najuspešniji u borbi za Challenger. Tu konkurišu debitanti u takmičenju, gde je u trkačkim automobilima Renault Clio kup specifikacije redovno više od 35 vozača na stazi, mahom iskusnih Francuza i Italijana.

Drugog trkačkog dana Miljković nije uspeo da ponovi uspeh, ali je završio u gornjem delu tabele.

Do kraja sezone ostala su još dva trkačka vikenda, odnosno četiri trke.

Najpre u Francuskoj, na stazi pol Rikar od 14. do 16. oktobra i u Španiji, na stazi Katalunja od 11. do 13. novembra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.