Heroin zaplenjen na granici

Izvor: RTS, 01.Jun.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Heroin zaplenjen na granici

Granična policija je zaplenila oko devet kilograma heroina na graničnom prelazu Horgoš. Droga je pronađena u automobilu marke "reno megan" kojim je upravljala češka državljanka Gabrijela Ahmeti Šinkova.

Na graničnom prelazu Horgoš u nedelju je zaplenjeno oko devet kilograma heroina pronađenih u automobilu "reno megan", kojim je upravljala državljanka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Češke Gabrijela Ahmeti Šinkova (30), saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

U gepeku automobila otkriveno je 14 paketa, oblepljenih samolepljivim trakama, u kojima je bio heroin, a češkoj državljanki određeno je policijsko zadržavanje do 48 sati.

Drogu su pronašli pripadnici granične policije MUP-a, u saradnji sa radnicima Carinske ispostave, a uviđaj su izvršili istražni sudija Opštinskog suda i službenici Policijske uprave u Kikindi.

Češka državljanka je osumnjičena da je izvršila krivično delo neovlašćene proizvodnje, držanja i stavljanja u promet opojnih droga, dodaje se u saopštenju.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.